neděle 24. února 2013

Vyléčíme i nevyléčitelné


  Tak nějak by se daly shrnout informace o léčebných účincích konopí ze stránek zastánců legalizace. Mám z toho až dojem, že v momentě, kdy si každý pořídí svou rostlinku, lékárny naráz zkrachují a všichni budem žít věčně. Je to jako pokoušet se střízlivě zhodnotit účinky kamene mudrců. Zde je výčet nemocí léčitelných konopím ze stránek mediagrower, jestli je objektivní těžko říct, ale je fakt dlouhý.



Infekce

Vliv výtažku z konopí na bércové vředy je známý a vyzkoušený. Konopí má antibiotické, a tudíž protizánětlivé účinky, chová se v těle jako bílé krvinky a likvidují nezvané hosty. Varování - dlouhodobé užívání může vést paradoxně k oslabení vlastního imunitního systému. Již od roku 1955 je světu známa československá studie, ze které vyplývá, že infekce léčitelná tetramycinem se dá minimálně ze stejným účinkem léčit i pomocí kanabisových derivátů.

Popáleniny

  Účinky výtažku z konopí na popáleniny jsou veskrze pozitivní. Omezuje bolest v místě popálení, a svými antibakteriálními účinky napomáhá procesu hojení. Důležitá je rychlost aplikace, nejlépe do několika minut.

Kožní problémy - mateřská znamínka, bradavice

  Konzumací konopného výtažku lze také vyléčit vředy v těle. Nezdravé vředy, bradavice a mateřská znaménka lze odstranit tak, že se jednoduše namažou výtažkem a překryjí náplastí nebo obvazem. Výtažek jde po nezdravých a mutujících buňkách a většině případů je odstraňuje zcela bezbolestně.

Astma

Pro astmatiky je možné v případě nouze zastoupit inhalátor vaporizérem, nebo v nejhorším případě jointem. Varování - nejdříve je třeba vyzkoušet, která odrůda tomu kterému pacientovi vyhovuje, protože na některé pacienty některé odrůdy fungují negativně - místo zlepšení stavu dojde k jeho okamžitému zhoršení. Nevyhovuje-li vám indica, zkuste sativu, nebo některého z kříženců.
Experimenty zkoumající anti-astmatický účinek THC nebo konopí na akutní astma byly vykonány hlavně v 70. letech. Účinky konopných cigaret (2% THC) nebo při ústním podání THC ve spreji (15 mg) přibližně odpovídají těm, které získaly v terapeutických dávkách běžných bronchodilatační léky (salbutamol, isoprenalin). Vzhledem k tomu, že inhalace konopných produktů může dráždit sliznice, ústní podání nebo jiné alternativní způsoby užití by byly vhodnější. Jen několika pacientům se objevily bronchokonstrikce po inhalaci THC.

Migrény

Některým pacientům výtažek z konopí či inhalace z vaporizéru dokázala úspěšně pomoci od migrény. U některých pacientů došlo k jejímu úplnému odstranění.

Úzkost, paranoia

Některé odrůdy dokáží zmírnit projevy těchto nemocí, jiné zase zhoršit. Je třeba vyzkoušet.

Jizvy

  Konopné masti nebo potírání jizev výtažkem z konopí značně zlepšuje vzhled jizev. Akné, jizvy na tváři - konopný výtažek je zde nepřokonatelný.

Činnost vnitřních orgánů

  Mnoho lidí, kteří užívají výtažek, hlásí zlepšení funkce mnoha životně důležitých orgánů. Výtažek podle našich zkušeností dokáže obnovovat funkce mnoha orgánů v těle. Byly hlášeny případy výrazného zlepšení funkce ledvin, jater, slinivky atd. Dalším pozitivním účinkem jsou pokroky v zlepšení funkce mozku u pacientů s Alzheimerovou chorobou apod.

Obezita

  Ano i ne - výtažek z konopí vám pomůže zhubnout i bez cvičení a bez diet. Ale je třeba najít vhodnou odrůdu konopí. Důležité je především dávkování - při dávkách THC 5-10 mg / den dochází ke zvýšení chuti k jídlu, což je pro léčbu obezity nevhodné. Dávkování vyšší než 20 mg / den způsobuje naopak snížení chuti k jídlu. Avšak ne každý snáší takové dávky bez problémů - je třeba dávku postupně zvyšovat, aby si na ní tělo zvyklo.

Leukémie

Leukémie stejně jako jiné druhy rakoviny podléhají konopnému výtažku celkem rychle a s vysokou úspěšností.

Lupénka

Pacienti léčící se na lupénku (psoriázu) často hlásí zlepšení nemoci při užívání výtažku z konopí, nebo při použití konopné tinktury přímo na postižená místa. Někteří pacienti mají zkušenosti dokonce takové, že po aplikaci lupénka mizí a nevrací se.

AIDS

Pro zmírnění příznaků rozvinutého HIV je s úspěchem používám extrakt z konopí, díky jeho antiseptickým a antibakteriálním účinkům, a částečném suplování selhávajícího imunitního systému.

Zelený zákal

Mnoho odrůd konopí dokáže dramaticky zredukovat nitrooční tlak. Většinou tedy lze poměrně snadno dostat pod kontrolu zelený zákal (glaukom) i jeho projevy. U lidí s glaukomem není nijak neobvyklé, že po léčbě konopným výtažkem pozorují podstatné zlepšení zraku.
Inhalace marihuany nebo i.v. či p.o. podání THC v dávkách od 10 do 20 mg sníží nitooční tlak v průměru o 25 a 30%, v některých případech až o 50%. Účinek trvá poměrně krátce, jen 4 a 6 hodin. Podstata účinku je neznámá.

Crohnova nemoc

Léčba konopím pomáhá tak, že lehce sníží imunitní reakci organizmu, čímž zklidní a vyhojí zánětlivé procesy, podpoří chuť k jídlu, zlepší náladu a celkově uklidní celkový fyzický i psychický stav. 
U mnoha bolestivých syndromů sekundárních zánětlivých procesů nejen Crohnovy nemoci, ale i dalších autoimunitních onemocnění (např. ulcerózní kolitida, artritida), konopné produkty mohou působit nejen jako analgetika, ale také mají prokázaný protizánětlivý potenciál. Například někteří pacienti používající konopí hlásí snížení jejich spotřeby steroidních a nesteroidních protizánětlivých léků. Kromě toho existují zprávy o pozitivních účincích automedikace konopím při alergiích. Zatím není zcela jasné, zda konopné produkty mohou mít významný vliv na příčinné procesy autoimunitních onemocnění, nicméně někteří pacienti hlásí úplné vyléčení Crohnovy nemoci po dlouhodobějším a intenzivním léčení konopím. 

Srdeční arytmie

Jsou známy případy, kdy výtažek z konopí zlepšil srdeční arytmii.

Herpes

Mikrobiolog Gerald Lancs z University of South Florida objevil roku 1990, že marihuana ničí virus Herpes.

Epilepsie

Některým pacientům postiženým epilepsií konopí pomáhá značně zlepšit stav jejich nemoci, jiné úplně vyléčilo, a dalším konopí nemoc zhoršuje. Individuální, nicméně o marihuaně se v souvislosti s epilepsií na internetu hovoří často. Pokusy na zvířatech dokázaly že antikonvulzivní aktivity fenytoinu a diazepam byly potencovány THC. Podle několika případových studií z 20. století někteří epileptických pacientů mohou pomocí konopí zvládat jinak neovladatelné záchvaty. Užívání konopí může občas vyvolat křeče.

Závislost

Podle historických a moderních studií je konopí dobrý lék na boj proti zakončení závislosti na benzodiazepinech, opiátech a alkoholu. V této souvislosti konopí působí snížení fyzických abstinenčních příznaků a také stresu souvisejícím s odstavením drogy.

Psychiatrické symptomy

Zlepšení nálady při reaktivní depresi byl pozorován v několika klinických studiích s THC. Další studie skončily ve prospěch kanabinoidů u jiných psychiatrických symptomů a onemocnění, jako jsou poruchy spánku, úzkostné poruchy, bipolární poruchy a dysthymia.
 Cukrovka, mozkový edém, osteoporóza
Izraelští vědci zaznamenali slibné výsledky léčení pomocí exaktně dávkovaného THC při léčbě cukrovky, mozkového edému, a osteoporózy. Výborných výsledků také dosáhli při léčení akutní reakce štěpu kostní dřeně proti hostiteli. Zdroj: Dokument National Geographic Explorer - Marijuana Nation.
 

Rakovinné bujení

Dvojice vědců z California Pacific Medical Center v San Francisku zjistila, že sloučeniny derivované z marihuany by mohly zastavit metastáze u množství agresivních rakovin, eventuálně navždycky změnit osudovost tohoto onemocnění. „Zjistili jsme, že cannabidiol (látka obsažená běžně v konopí) by mohl v podstatě „vypnout“ rakovinový gen ID-1 (vyvolává rakovinné bujení),“ uvedl Desprez. Buňky přestaly bujet a vrátily se k normálu. Jediný problém je dostat látku do těla v dostatečném nnožství,při testování na zvířatech byly použity tablety a injekce. Ve vývinu je i syntetická varianta, která by vyřešila legislativní problém s pěstováním.

Alzheimerova choroba 

  Nejrozšířenější degenerativní onemocněním nervového systému. Stojí za drtivou většinou případů výskytu demence po 60. roce života. Léky, které máme momentálně k dispozici, přináší pouze dočasné zmírnění některých symptomů. Kromě toho s sebou nesou silné vedlejší účinky. Neexistuje žádná terapie, která by nemoc zpomalovala, zastavila nebo dokázala zabránit nevratným ničivým změnám v mozku. 
  Už v průběhu let 2007 až 2009 se pracovní skupině kolem profesora Marchalanta podařilo pomocí několika pokusů dokázat, že kanabinoidy podávané krysám zmírňují chronické záněty mozku, zeslabují efekty stárnutí se zánětlivými změnami v mozku, podněcují tvorbu nových nervů a mohou zlepšovat paměť. Konopí tak zřejmě může hrát roli při léčbě i při prevenci, výzkum brzdí legální problémy s testováním této látky na lidech.

Parkinsnova choroba

   V rámci studie na univerzitě v Praze byla rozeslána anketa 630 pacientům trpícím Parkinsonovou chorobou (degenerativní onemocnění). Vrátilo se 339 vyplněných dotazníků. Z pacientů, kteří se ankety zúčastnili, 25 % uvedlo, že z terapeutických důvodů užívá konopí. Většina jej užívá perorálně ve formě čerstvých nebo sušených listů. Zhruba polovina pacientů (46 %), kteří vyzkoušeli konopí, udává, že na sobě pozorovali utišení symptomů onemocnění. Došlo ke zlepšení třesavky (31 % pacientů), zlepšení hybnosti (45 %) a svalové ztuhlosti (38 %) a také ke zlepšení u některých poruch hybnosti zapříčiněných užíváním levodopy (oficiálně užívaný lék). Zlepšení se ukázalo v průměru po 7 týdnech konopné terapie. Pacienti, kteří konopí užívali minimálně po dobu 3 měsíců, udávají léčebný úspěch častěji než pacienti, kteří drogu zkoušeli výrazně kratší dobu.

Arterioskleróza

Přednedávnem zveřejnila pracovní skupina čínských vědců výsledky pozorování v otázkách, jak dokážou kanabinoidy chránit před arteriosklerózou (kornatěním cév).Vápenatění cév je běžným průvodním jevem procesu stárnutí a může se vyskytnout už ve věku 20 let. K vážným důsledkům ale vede spíše ve vyšším věku, kdy proměny s ním související jsou již v pokročilém stádiu. Projevem je pak mrtvice či srdeční infarkt

Touretteův syndrom 

Neuropsychiatrické onemocnění, které se začíná projevovat většinou v dětství nebo dospívání. Na světě k dispozici jenom jediná přesvědčivá studie léčby konopím pacienty, kteří trpí Touretteovým syndromem. Terapeutické účinky jsou z části tak výrazné, že symptomy této silně omezující neuropsychiatrické nemoci úplně nebo téměř úplně vymizí





Žádné komentáře:

Okomentovat